Breloczki do kluczy, czyli jak przypiąć się do klienta

Choć techniki promocji firm stale ewoluują, to w marketingu wciąż stawia się na sprawdzone rozwiązania. Silną pozycję – pomimo upływu lat – mają breloczki do kluczy. Ten mały, niepozorny gadżet reklamowy pozwala przypiąć się do klienta na długo. 

Oczywiście to tylko przenośnia. Breloczki do kluczy – jak sama nazwa wskazuje – służą do przypinania ich do… kluczy. A kto nigdy nie miał problemów z ich znalezieniem? Niepozorny gadżet ułatwia ich lokalizację i utrudnia zgubienie. Dzięki breloczkom łatwiej też chwycić klucz zaplątany wśród innych przedmiotów np. w kobiecej torebce lub plecaku. Najczęściej jest też tak, że te najważniejsze klucze – od domu, mieszkania, czy też samochodu – zawsze mamy przy sobie. Marketerzy już dawno odkryli ten fakt i z powodzeniem wykorzystują breloczki do promocji firm i ich usług.

Dzisiejsze breloczki do kluczy różnią się jednak od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Zamiast prostych, masowych rozwiązań przedsiębiorcy mają możliwość stworzenia produktów szytych na miarę. Firmy takie jak nasza produkują bowiem odlewane breloczki do kluczy na zamówienie, które powstają od podstaw. Nie ma więc mowy o wytwarzanych masowo podkładach, na których jedynie grawerowane lub drukowane są podstawowe informacje. Breloczki do kluczy na zamówienie to szereg możliwości personalizacji, po które sięgnąć mogą osoby odpowiedzialne za promocję firmy.

Breloczki do kluczy – przykłady zastosowań

Już sama nazwa produktu definiuję sposób zastosowania breloczków. Spójrzmy na nie jednak z drugiej strony. Dla działów marketingu breloczki są gadżetem, który można wykorzystywać w wielu sytuacjach. Podstawowa forma to po prostu promocja marki poprzez umieszczenie na breloczku logotypu firmy. Możliwości jest jednak więcej.

Breloczki do kluczy z otwieraczem

Breloczki do kluczy mogą stanowić element brandingu wewnętrznego. Przyczepione do kluczyków floty firmowych samochodów podkreślać będą przynależność do danego przedsiębiorstwa. Mogą być również wykorzystywane przy kluczach do biurowych pomieszczeń.

Odpowiednio zaprojektowany breloczek może stanowić dodatek do oferowanych produktów. Wzór takiego rozwiązania powinien stawiać na nowoczesność, jakość oraz być atrakcyjny. W tym przypadku jego rola marketingowa schodzi na drugi plan. Ma on przede wszystkim podnosić wartość produktu, do którego jest dołączony.

Jeżeli o produkty chodzi, to niektóre firmy mogą wprowadzić breloczki do kluczy do swojej oferty. Za przykład mogą posłużyć tutaj salony samochodowe, w których poza pojazdami znajduje się szereg gadżetów, po które mogą sięgnąć fani marki. Jako produkt w ofercie, breloczki mogą wprowadzić również zespoły muzyczne, kluby sportowe i inne projekty zrzeszające wokół siebie rzesze entuzjastów.

Sprawdź również:  Przypinka z logo - mały gadżet reklamowy dla firm i organizacji

Jak może wyglądać breloczek do kluczy na zamówienie?

Breloczki do kluczy - kolorowe przykłady

Możliwości produkcyjne odlewni pozwalają w pełni spersonalizować breloczki do kluczy. Nim rozpoczniemy realizację zamówienia i proces produkcji ustalają one z klientami wszystkie szczegóły dotyczące wzoru. Następnie nasi graficy przygotowują projekt na podstawie przesłanych wytycznych i materiałów. Darmowa wizualizacja pozwala klientom zobaczyć gotowy produkt jeszcze przed tym, jak trafi na produkcję. Jakie możliwości personalizacji oferuje przykładowy producent breloków - firma MCC Medale?

Wielkość i kształt breloczków

Breloczki do kluczy nie powinny być zbyt małe, inaczej nie spełnią swojej funkcji. Nie powinny być też zbyt duże, żeby łatwo można było je zmieścić w kieszeni spodni lub torebce. Zazwyczaj produkowane przez firmę breloczki mają ok. 3-4 cm w najszerszym punkcie. Równie ważny co wielkość, jest kształt breloczków. Produkcja od podstaw pozwala nadać im dowolny kształt – koła, prostokąta, trójkąta lub inny, np. obrys logotypu firmy.

Informacje na wzorze

W zależności od przeznaczenia, na wzorze breloczka mogą znaleźć się różne informacje. Klienci mają możliwość umieszczenia na nim napisów, liczb oraz grafik. Istnieje tutaj pełna dowolność, a graficy zatrudnieni w firmie postarają się, żeby przedstawiony projekt zawierał wszystkie wymagane informacje.

Technika wykonania breloczków

Elementy wzoru definiują technikę wykonania projektu. W przypadku prostych elementów – napisów i kształtów do przygotowania wystarczy technika 2D. Pozwala ona na dobre i czytelne odwzorowanie np. logotypu firmy. Technika 3D wykorzystywana jest w sytuacjach, w których na projekcie znaleźć mają się bardziej skomplikowane i szczegółowe elementy – np. twarz lub wizerunek zwierząt.

Sprawdź również:  Breloki reklamowe dla firm - przykłady zastosowania

Kolory metalu oraz elementów wzoru

Każdy breloczek do kluczy może zostać zabarwiony na jeden z dostępnych w ofercie kolorów metalu. Podstawowe z nich to kolor złoty, srebrny lub brązowy w antycznym lub błyszczącym odcieniu. Poza metalem, klienci mogą zdecydować również o pokryciu poszczególnych elementów wzoru specjalnymi emaliami. Umożliwia to stworzenie breloczków mieniących się pełnią barw.

Element mocujący

Breloczki do kluczy emaliowane - przykładowe breloki

Podstawowym sposobem mocowania breloczków do kluczy jest sprężynujące kółko. Klienci MCC Medale mogą jednak wybrać jeden z dostępnych w ofercie odlewni łańcuszków oraz kółek mocujących. Element ten można dodatkowo zabarwić i dopasować do koloru odlewu.

Pakowanie breloczków

Ostatnim elementem, który można dopasować do swoich wymagań jest sposób pakowania. Każdy breloczek przed wysyłką umieszczany jest w oddzielnej torebeczce, jednak na specjalne życzenie klienta może również zostać zapakowany do etui lub umieszczony w kartonowym opakowaniu, które może być dowolnie zadrukowane.

Sprawdź również:  Przypinki na zamówienie – przykładowe realizacje
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE