Breloczki na zamówienie - to warto wiedzieć! [5 wskazówek]

Breloczki na zamówienie, to nadal jedna z popularnych form tradycyjnej reklamy. Breloki do kluczy z logo firmy wykorzystywane są zarówno przez duże, jak i mniejsze firmy. Jak przygotować się do zamówienia breloków? Co trzeba o nich wiedzieć? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy krótki poradnik, który ułatwi ten proces.

Pomimo upływu lat breloczki na zamówienie nadal wykorzystywane są przez firmy do prowadzenia działań reklamowych. Wręczane są jako upominek partnerom biznesowym, przyozdabiają kluczyki samochodów z firmowej floty. Przykłady zastosowań można mnożyć, ale jak przygotować się do złożenia zamówienia? Co powinna wiedzieć osoba, która w firmie zajmuje się zakupami gadżetów reklamowych?

Wzór

Wzory breloczków na zamówienie - dwa przykłady

Szukając oferty na breloczki reklamowe warto mieć już pojęcie na temat wzoru. Nie musi to być konkretny projekt, ale określenie kształtu, czy też elementów, które mają znaleźć się na breloczku zdecydowanie ułatwi znalezienie odpowiedniego breloka lub uzyskanie szybkiej wyceny. Klienci producentów mogą liczyć na pomoc artystów-grafików, którzy na podstawie przesłanych wskazówek przygotowują gotowe projekty wraz z ich wizualizacjami, dzięki czemu podjęcie decyzji jest jeszcze prostsze.

Sprawdź również:  Przypinki na zamówienie – przykładowe realizacje

Kolor

Kolory breloczków na zamówienie - przykłady rozwiązań kolorystycznych

Chcąc zakupić breloczki na zamówienie warto znać również możliwości kolorystyczne. Zazwyczaj wybór ogranicza się tylko do koloru metalu, ale niektórzy producenci umożliwiają koloryzowanie poszczególnych elementów breloczków. Klienci mogą wybierać nie tylko spośród kilku kolorów samego metalu, ale też zyskują możliwość pokrycia elementów breloczków specjalnymi emaliami w różnych kolorach. Dzięki temu na breloczkach można umieścić np. logo oraz firmowe barwy.

Technika wykonania

Technika wykonania breloczków na zamówienie - przykładowe breloki

Poszukując oferty, warto mieć ustaloną oczekiwaną technikę wykonania. Wybór ogranicza się do breloków 2D oraz breloków 3D. Breloczki na zamówienie wykonane w technice 2D tworzone są w dwóch płaszczyznach, natomiast breloczki 3D w wielu. Techniki wykonania warto dobrać w zależności do potrzeb. Należy pamiętać o tym, że projekty 3D są zazwyczaj droższe oraz wymagają dłuższego czasu realizacji.

Sprawdź również:  Amatorskie biegi narciarskie - sposób na dobrą kondycję i rozrywkę

Łańcuszek

Łańcuszek do breloczków na zamówienie - różne rodzaje

Na ostateczny wygląd breloczka ma również wpływ łańcuszek. W trakcie poszukiwań breloczków na zamówienie warto więc sprawdzić, czy potencjalny wykonawca daje możliwość ich wyboru, czy też ogranicza go do jednego “słusznego” rozwiązania. Klienci mogą wybierać spośród pięciu rozwiązań, które mają wpływ nie tylko na wygląd breloczka, ale też na sposób jego przypinania.

Nakład

Ostatnia z rzeczy, o której należy pamiętać to nakład, który nas interesuje. Większość firm zajmujących się produkcją breloczków reklamowych posiada co do tego ograniczenia, dlatego mogą nie podjąć się realizacji małych zamówień, ale są i takie, w których można zamówić już od 30 sztuk.

Sprawdź również:  Monety okolicznościowe – nagroda z klasą

Przystąpienie do poszukiwań wykonawcy z dokładnym wyobrażeniem wzoru, a także wiedzą na temat możliwości technicznych i kolorystycznych zdecydowanie ułatwia znalezienie odpowiedniego producenta breloczków. Pomocna jest również wcześniej określona ilość potrzebnych breloków oraz wizja łańcuszka.

Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE