Gadżet firmowy z metalu - jak wybrać odpowiedni?

Gadżet firmowy z metalu - jak wybrać odpowiedni?

Odpowiedni gadżet firmowy to często jeden z wielu elementów skutecznej reklamy. Nie jedyny i nie najważniejszy, ale odpowiednio wybrany, może znacząco ułatwić prowadzenie działań marketingowych.

Konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Dziś, by przebić się do ich świadomości firmy muszą wykazać się nie tylko pomysłowością, ale też jakością czy ciekawą historią stojącą za marką. Nie jest łatwo również ze względu na konkurencję – ta nie próżnuje i co rusz sięga po nowe metody reklamowania swoich produktów lub usług. Z tą świadomością wybierany powinien być również gadżet firmowy, którym będziemy się reklamować.

Typem gadżetów, które można pomysłowo wykorzystać do promocji, są te wykonane z metalu, na zamówienie. Metalowe odlewy, ze względu na materiał – cięższy niż plastik, chłodny, dobrze leżący w ręce – postrzegane są jako produkt wysokiej jakości. Wykonane na zamówienie dają jeszcze jedną przewagę. Są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i w pełni dopasowane do potrzeb naszej firmy, a także charakteru marki.

Jaki gadżet firmowy z metalu wybrać?

Firmy mają dziś duży wybór w kwestii materiałów promocyjnych. Również oferta tych wykonanych z metalu jest szeroka. Do jednych z najczęściej wybieranych należą przypinki, breloczki do kluczy oraz monety. To, na który gadżet firmowy się zdecydować zależy w dużej mierze od jego przeznaczenia.

Zanim podejmie się decyzję o współpracy z wybranym producentem, warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania: Komu będzie wręczany gadżet firmowy? Z jakiej okazji? W jakich okolicznościach?

Odpowiedzi ułatwią wybór odpowiedniego rozwiązania i przygotowanie adekwatnego projektu. Inne odlewy sprawdzą się bowiem w oficjalnych sytuacjach, w których trafią one do np. ważnych partnerów biznesowych lub potencjalnych kontrahentów, a inne w przypadku, w którym gadżety rozdawane będą masowo, np. w trakcie targów lub akcji promocyjnych w sklepach.

Sprawdź również:  Monety okolicznościowe – oryginalny prezent na rocznicę ślubu

Firmowe przypinki

Gadżet firmowy - przypinka. Przykład przypinek z karteczkami

Jednym z najczęściej wybieranych gadżetów są metalowe pinsy, czyli przypinki wpinane np. do klapy marynarki. W działaniach promocyjnych mogą one pełnić funkcję wizerunkową, jak i upominku dla klientów. Odpowiedniego charakteru nadaje im przygotowany wzór. W przypadku funkcji wizerunkowej najczęściej umieszczane jest tam logo firmy zlecającej produkcję. Gdy pinsy mają być metalowym gadżetem dla klientów warto postawić na ciekawsze, wpisujące się np. w aktualną modę wzory.

Sprawdź również:  Medal sportowy – wspaniała pamiątka i idealny motywator

Breloczki do kluczy

Gadżet firmowy - brelok do kluczy. Przykład metalowych gadżetów firmowych

Równie chętnie co po przypinki, klienci sięgają po breloczki na zamówienie. Podobnie jak w przypadku pinsów, również breloki to uniwersalny gadżet firmowy. Te, w których projekcie zawarto logo będą wspierać budowę spójnego wizerunku marki – chociażby przypięte do kluczyków firmowej floty samochodowej. Bardziej uniwersalne wzory mogą być wykorzystywane jako upominki dla klientów odwiedzających firmę – np. na jej stoisku w trakcie branżowych targów.

Monety

Odlewane na zamówienie monety, to ostatni z często wybieranych firmowych gadżetów. W odróżnieniu od pozostałych, które wymieniliśmy powyżej nie jest on już aż tak uniwersalny. Pamiątkowe monety to firmowe gadżety, które najczęściej wykorzystywane są do marketingu wewnętrznego – jako nagrody dla pracowników, sposób ich wyróżnienia lub pamiątka wręczana z ważnych dla firmy wydarzeń. Monety mogą zostać zapakowane dodatkowo w eleganckie etui lub ochronny kapsel, który podniesie ich postrzeganą wartość. Oczywiście zdarzają się również projekty monet, których założenie jest zgoła inne, np. sprzedawane są w m.in. w punktach z pamiątkami i sklepikach dla fanów.

Gadżetowa moneta pamiątkowa - przykład gadżetu z metalu

Sprawdź również:  Monety okolicznościowe – nagroda z klasą

Produkcja na zamówienie – multum możliwości

Gadżet firmowy wyprodukowany na zamówienie pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Powierzając realizację firmie specjalizującej się w produkcji odlewów na zamówienie można zadecydować o praktycznie każdym aspekcie wyglądu odlewu.

Wielkość i grubość

W zależności od typu produktu można ustalić jego wielkość i grubość. Odlewy mają najczęściej maksymalną średnicę lub wysokość wynoszącą 10 cm i grubości nie przekraczającej 1 cm.

Technika wykonania wzoru

Każdy produkt może zostać zaprojektowany w jednej z dwóch technik. Technika 2D umożliwia czytelne odwzorowanie prostych rysunków, kształtów, liter i cyfr. Technika 3D pozwala uchwycić na wzorze więcej szczegółów poszczególnych elementów.

Kolor odlewu i jego elementów

Wszystkie odlewy na zamówienie mogą być wykonane w jednym z dostępnych kolorów – antycznych i błyszczących odcieni złota, srebra i brązu. Dodatkowo, poszczególne elementy odlewów mogą zostać pokryte specjalnymi emaliami, które nakładane są ręcznie w celu zapewnienia najwyższej jakości i dokładności.

Elementy uzupełniające

Pinsy i breloczki mogą zostać przyczepione do specjalnych, twardych karteczek, dowolnie zadrukowanych karteczek. Monety mogą natomiast zostać spakowane do jednego z wymienionych wcześniej opakowań – etui lub kapsla ochronnego.

Sprawdź również:  Przypinki reklamowe - subtelna reklama dla firm
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE