Gadżety na każdą uroczystość

Pinsy, mimo że niewielkiej wielkości, mają ogromne znaczenie na każdej uroczystości. Mają głównie charakter symboliczny i związane są z pewną ważną historią. Pinsami honorowane są najbardziej zasłużone osoby na najważniejszych uroczystościach na skalę państwa lub regionu.

Czym są pinsy?

Pinsy to inaczej metalowe znaczki przypinane do ubrań w widocznym miejscu, przeważnie na klatce piersiowej. Takie odznaki mają także charakter reprezentacyjny dla firm lub organizacji. Na przykład Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w klapie marynarki często ma wpiętą małą flagę Polski, a politycy często logo partii politycznej, do której należą. Pinsy mogą mieć kształt:

  • prostokąta,
  • herbu,
  • kwadratu,
  • elipsy,
  • koła.
Sprawdź również:  Trójwymiarowe przypinki – pinsy 3D

Metalowa przypinka jest czymś indywidualnym, a zarazem ma informować, że przynależymy do jakiejś organizacji i jesteśmy z tego dumni. Oprócz tego, że sami możemy przypiąć sobie taki znaczek na dowód, że utożsamiamy się z pewną elitarną grupą społeczną, możemy także zostać takim gadżetem uhonorowani. Gratyfikacja osoby, która ma szczególne zasługi dla kraju, osiągnięcia sportowe czy naukowe, odbywa się podczas ważnej uroczystości. Ranga takiego wydarzenia jest duża, szczególnie dla wyróżnionego. W tym małym znaczku jest zapisana cała historia, trud, wysiłek oraz odwaga.

Gadżet, który wyrazi Ciebie

Oprócz patetycznego charakteru pinsy mają też inne zastosowanie. Mogą być sposobem na wyrażenie siebie, swoich poglądów i subkultury, do której się należy. Jeśli coś ma dla Ciebie szczególne znaczenie, taka przypinka może być alternatywą dla tatuażu – zawsze możesz ją zdjąć i przypiąć do innego ubrania.

W szkołach, w których dzieci muszą ubierać mundurki, częstym dodatkiem są pinsy z logiem placówki – stanowi to także pamiątkę i przypomina o dobrych szkolnych czasach po zakończeniu edukacji. Metalowa przypinka może być także prezentem dla bliskiej osoby – taki mały przedmiot jest czymś bardzo osobistym i zawsze trafionym.

Sprawdź również:  Medale pamiątkowe - naprawdę warto pamiętać!

Gadżet od święta

Są symbole, które wyrażają więcej niż tysiąc słów. Przypinając pins w widocznym miejscu, wyrażasz swoje uczucia, ale i poglądy. Są takie szczególne dni, w które chcielibyśmy coś zamanifestować.

  • Flaga Polski lub Orzeł. Taką odznakę powinien posiadać każdy patriota. Nie musimy nosić jej codziennie, ale taka przypinka powinna figurować na naszej piersi podczas najważniejszych świąt narodowych: 11 listopada (Święto Niepodległości), 1 września (rocznica wybuchu II wojny światowej), 1 marca (Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”) czy 3 maja.
  • Znak Polski Walczącej. Pins z takim znaczkiem wskazuje na pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego, jest zarazem niejako hołdem dla poległych.
  • Dla wszystkich katolików najważniejszym symbolem jest krzyż. Jeśli nie jesteś zwolennikiem noszenia zawieszki na szyi, możesz zdecydować się na przypinkę w kształcie krzyża.
  • Znak czarnej wstęgi – wyraża żałobę oraz smutek.
Sprawdź również:  Statuetka, mały pomnik
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE