Medal sportowy – wspaniała pamiątka i idealny motywator

Co najbardziej zagrzewa sportowców do walki? Oczywiście obecność kibiców, ale także możliwość stanięcia na podium i zdobycia kolejnego trofeum do kolekcji. Medal dla sportowca jest rzeczą tak cenną, że czasem to właśnie wygląd medalu decyduje o tym, że sportowiec bierze udział w danych zawodach.

Medale – reklama dla organizatora

Medal sportowy to nie tylko nagroda i wyróżnienie dla sportowca, który osiągnął najlepszy wynik. To także świetna reklama dla organizatora zawodów sportowych. W końcu na medalu zawsze umieszczona jest nazwa wydarzenia, jego data, a także informacja, kto był organizatorem danego wydarzenia sportowego. Medale sportowe, które zawodnik dumnie rozwiesza na honorowym miejscu w domu, same w sobie stanowią reklamę miejsc lub instytucji, czy stowarzyszeń. Medale dla sportowców – jeśli są dobrej jakości oraz jeśli zostały wykonane według niebanalnego i przyciągającego uwagę projektu – stanowią również doskonały wabik, przyciągający uczestników zawodów. Czasem medal jest tak piękny i wyjątkowy, że to właśnie on stanowi główną motywację uczestnictwa w danych rozgrywkach. Dzięki odpowiednio dobranym medalom, organizator wydarzenia sportowego nie musi się martwić o zebranie minimalnej grupy uczestników.

Sprawdź również:  Przypinka z logo - mały gadżet reklamowy dla firm i organizacji

Morze możliwości

Dzisiejsze medale to nie tylko okrągłe plakietki z nazwą wydarzenia i logo organizatora. Jak widać, współczesne medale na zawody mogą przyjmować różnorakie kształty i kolory. Niektóre medale są ażurowe i delikatne, inne potężne i ciężkie. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy – i właśnie o to chodzi! Najlepiej zdecydować się na medale na zamówienie, bo dzięki temu otrzymamy dokładnie taki produkt, jaki nam się marzy. Organizatorzy zawodów powinni wystrzegać się medali, produkowanych masowo, w których na zamówienie jest tylko napis umieszczany na froncie. Warto wykorzystać możliwości, dostępne na rynku, i poprosić doświadczonego artystę o zaprojektowanie takich medali, które na długo pozostaną w pamięci uczestników, publiczności i zaproszonych gości. Medal sportowy, który wygląda jak małe dzieło sztuki, świadczy o profesjonalizmie organizatora i o jego szacunku w stosunku do sportowców.

Sprawdź również:  Przypinka - mały gadżet reklamowy dla Twojej firmy

Dla zawodowców i dla amatorów

Nie jest prawdą, że medal sportowy jest odpowiednim odznaczeniem tylko dla zawodowego sportowca. Co prawda, zawodowcy z dumą i ochotą kolekcjonują trofea z kolejnych zawodów, jednak medale na zawody sprawdzą się doskonale także w przypadku rozgrywek wewnątrz jakiejś społeczności. Dzieci, biorące udział w szkolnych, czy międzyszkolnych zawodach, również poczują się dowartościowane, jeśli otrzymają prawdziwe, wyjątkowe medale sportowe dla dzieci. Bez względu więc na rangę wydarzenia sportowego i jego zasięg terytorialny, medal sportowy jest zawsze dobrym sposobem na wyróżnienie zwycięzców. Jeśli uczestników zawodów jest niewielu lub jeśli organizator dysponuje większymi środkami, przeznaczonymi na ten cel, medale pamiątkowe można wręczyć wszystkim zawodnikom, wtedy zyskują one rangę pamiątki z wydarzenia, która będzie przypominać o świetnej zabawie i być może – w przypadku imprez cyklicznych – nakłoni uczestników do ponownego udziału w zawodach w przyszłości. Oprócz tego, że medal sportowy jest cennym wyróżnieniem zarówno dla zawodowca, jak i dla amatora, należy dodać także, że jest to wyróżnienie odpowiednie na każdy rodzaj zawodów, z każdej dyscypliny sportowej.

Sprawdź również:  Brelok z grawerem - czy to nadal dobre rozwiązanie?
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE