Medale dla sportowców - przykładowe medale na zawody

Medale dla sportowców, to jedna z tych nagród, która zawsze cieszy. Wręczane jako wyraz uznania za wysiłek włożony w przygotowania do udziału w zawodach motywują do jeszcze cięższej pracy. Skąd jednak wziąć inspiracje do stworzenia niezapomnianego projektu? Pomóc może nasz wpis, w którym przedstawiamy przykłady zrealizowanych medali dla zawodników.

Medale dla sportowców MCC Medale są nieodzownym elementem każdego wydarzenia sportowego. Niezależnie od tego, czy to maraton, triathlon, bieg uliczny, czy też zmagania lekkoatletyczne, zawody sportów drużynowych lub innych sportów indywidualnych, medale są zwieńczeniem rywalizacji. Pozwalają wyróżnić najlepszych z najlepszych, nagrodzić pozostałych uczestników i zachęcić nowe rzesze zawodników do udziału podczas kolejnych edycji.

Organizatorzy zawodów zdają sobie z tego sprawę. Coraz częściej sięgają po medale dla sportowców wykonywane na zamówienie. Powodem jest nie tylko ich jakość. Przede wszystkim medale sportowe na zamówienie pozwalają zapewnić unikalną nagrodę, która silnie wiąże się z danym wydarzeniem. Możliwość przygotowania własnego projektu z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych informacji sprawia, że medal staje się wartością samą w sobie. Unikalne i niepowtarzalne projekty medali to wizytówka każdych zawodów i zachęta do rywalizacji. Co ma wpływ na ich wyjątkowość?

Sprawdź również:  Branding – jak zbudować świadomość marki?

Wyjątkowe medale dla sportowców

To co wpływa na wizerunek medali, to odpowiedni projekt. Dobry wzór to jeden z elementów gwarantujących podziw uczestników i widzów danego wydarzenia. Ważny jest każdy aspekt. Przed rozpoczęciem produkcji należy ustalić, czy projekt medalu ma być wykonany w technice 2D lub 3D. Następny punkt, to wybór kolorów – zarówno koloru całego medalu, jak i poszczególnych elementów.

Po ustaleniu podstawowych parametrów można przejść do stworzenia wzoru. O tym, co powinno znaleźć się na medalach dla sportowców powinniśmy zadecydować sami. W końcu projekt musi wiązać się z organizowaną imprezą.

W poszukiwaniu inspiracji zachęcamy do zapoznania się z medalami dla sportowców, które zrealizowaliśmy w naszej firmie.

Medale dla sportowców – realizacje

Polska Eire Run

Polska Eire Run - przykład medali dla sportowców

Dwustronny medal sportowy wykonany w technice 2D na bieg w Dublinie. Medal łączy kilka technik, m.in. lakowanie elementów i ażurowany kształt.

Sprawdź również:  Monety okolicznościowe – idealne upamiętnienie publicznych wydarzeń

RUNda Przechlewska

Runda Przechlewska - medale na zawody

Dwustronny medal, w którym główną rolę odgrywa lakowany biegacz silnie kojarzący się z bieganiem. Dodatkowym elementem poza zielonym lakowaniem są duże ażury, które odcinają biegacza od obręczy medalu, na której zapisano najważniejsze informacje o biegu.

1. Ultratrail Grauer Kopf

Ultratrail Grauer Kopf - przykład medali dla sportowców

Medal 2D, którego założeniem było przykuwanie uwagi jaskrawym emaliowaniem odgrywającym główną rolę w projekcie. Medal wykonany jest w nietypowym, trójkątnym kształcie. Elementy medalu pokryto emaliami w trzech różnych kolorach.

XIV Bieg Sanguszków i V Mistrzostwa Tarnowa w Nordic Walking

Bieg Sanguszków - medale przygotowane na zawody

Medale dla sportowców biorących udział w XIV Biegu Sanguszków oraz V Mistrzostwach Tarnowa w Nordic Walking to przykład uniwersalnego projektu. Jedna ze stron została przeznaczona na informacje dotyczące biegu, a na drugiej znalazły się informacje dotyczące mistrzostw Nordic Walking.

GPC European Powerlifting Championship 2018

Medale na zawody GPC

Medale przygotowane na GPC European Powerlifting Championship 2018 to tradycyjny, okrągły projekt 2D. Informacje znajdujące się zarówno na awersie, jak i rewersie projektu ograniczono do minimum. W celu wyróżnienia pozycji zawodników, którzy otrzymali te medale w projekcie wykorzystano system nakładek na medale dla sportowców Medal Ranks.

Borówno Cross

Borówno Cross - medale dla sportowców biorących udział w zawodach

Przykład medali sportowych, w których połączono elementy lakowane, ażury oraz nietypowy kształt obrysu. Medale dwustronne wykonane w technice 2D.

Sprawdź również:  Monety pamiątkowe i okolicznościowe - ich wartość i znaczenie

IFA Fistball World Tour Finals 2018

Medale IFA przygotowane na zawody sportowe

Medale dla zawodników drużyn biorących udział w finałach Fistball World Tour 2018. Klasyczne medale 2D wykończone na błyszczący kolor oraz pokryte emaliami w celu uwidocznienia znajdującego się na nim wzoru organizacji.

Rossmann Run 2018 i Rossbiegajmy Łódź

Medale Rossman Run - przykłady medali dla sportowców

Komplet medali wykonanych w technice 3D dla imprez biegowych, które odbywają się na łódzkiej ul. Piotrkowskiej. Medale wyróżniają się unikalnym, trójwymiarowym wzorem, który nawiązuje do miejsca rywalizacji. Poszczególne elementy medali pokryte zostały także emaliami.

Floorball Rulers

Floorball Rulers - medale dla zawodników

Zestaw medali w nietypowym kształcie, wykonany w technice 2D. Pozornie proste medale dla sportowców zaprojektowane i wykonane zostały w trzech kolorach odpowiadających miejscom drużyn biorących udział w zawodach.

European Classic Powerlifting & Benchpress Cup

Medale na zawody w podnoszeniu ciężarów - przykłady medali

Kolejny przykład klasycznych medali dla sportowców. Projekt charakteryzuje się dwustronnym wzorem wykonanym w technice 2D oraz nawiązującym do tradycji okrągłym kształtem. Medale wyróżniają się także swoim rozmiarem, który w najszerszym punkcie wynosi aż 8,5 cm.

 

Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE