Medale myśliwskie – wyjątkowe pamiątki dla kół łowieckich i myśliwych

Medale myśliwskie – wyjątkowe pamiątki dla kół łowieckich i myśliwych

Medale myśliwskie to uniwersalna pamiątka, którą związki łowieckie mogą wykorzystywać w różnych sytuacjach. Nagroda dla najlepszego (lub – z przymrużeniem oka – pechowego) myśliwego biorącego udział w polowaniu zbiorowym czy wyróżnienie dla zasłużonego członka koła to tylko kilka pierwszych przykładów.

Ponad 2700 kół łowieckich zrzeszających niemal 130000 myśliwych z całego kraju pokazuje, że myślistwo cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jednak działania myśliwych stowarzyszonych w Polskim Związku Łowieckim to nie tylko polowania. To także ochrona środowiska przyrodniczego przy współpracy z władzą na szczeblu krajowym i lokalnym, rozwój łowiectwa, edukacja, a także działalność wydawnicza i wystawiennicza. Samo łowiectwo swoją historią sięga dawnych czasów i stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego Polski. M. in. również dlatego medale myśliwskie – nawiązujące do historycznych wyróżnień – tak dobrze sprawdzają się przy różnych okazjach z życia kół łowieckich.

Medale myśliwskie – na jakie okazje?

Medale dla myśliwych to przede wszystkim medale okolicznościowe. W odróżnieniu od swoich sportowych odpowiedników wręcza się je najczęściej w związku z jakimś wydarzeniem, a nie w wyniku rywalizacji sportowej. Sytuacji, w których sprawdzą się medale myśliwskie jest więc wiele.

Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystania jest wręczanie medali członkom kół łowieckich, którzy wyróżnili się swoimi zasługami. Równie często medale wręczane są myśliwym mogącym pochwalić się imponującym stażem w danym kole. Z uwagi na długą historię łowiectwa w Polsce coraz częściej firmy takie jak odlewnia MCC Medale tworzą także pamiątkowe medale trafiające do wszystkich myśliwych z okazji rocznicy funkcjonowania konkretnych kół łowieckich.

Jednak wśród myśliwych nie brakuje także rywalizacji. W trakcie zbiorowych polowań walka rozgrywa się m.in. o tytuł króla polowań. Jednocześnie każdy chce uniknąć otrzymania tytułu króla pudlarzy. Niezależnie od końcowego wyniku, również w tych sytuacjach medale mogą być doskonałą pamiątką – tym razem ze “sportowym charakterem”.

Produkcja medali myśliwskich na zamówienie pozwala stworzyć projekt dopasowany do każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy mają to być pamiątkowe medale dla kół łowieckich, czy też medale dla myśliwych wyróżniających się w pojedynczych polowaniach lub całym sezonie łowieckim, klienci firm takich jak MCC Medale są w stanie zamówić odpowiedni projekt dopasowany do swoich wymagań.

Sprawdź również:  Statuetki na zamówienie – dlaczego warto?

Produkcja medali dla kół łowieckich – możliwości

Medale dla myśliwych - przykładowe medale myśliwskie

Myśliwi chcący zamówić medale mogą liczyć na szerokie możliwości personalizacji projektów oferowane przez producentów. W ich przypadku, wszystkie powstają od podstaw, na zamówienie, dzięki czemu każda realizacja w pełni spełnia oczekiwania zamawiających. Odlewy na zamówienie mogą mieć:

  • dowolną wielkość (od 1,5 do 10 cm w najszerszym punkcie) i grubość (od 0,2 do 1 cm),
  • wzór składający się z dowolnych grafik, tekstów i liczb,
  • kolor metalu – złoty, srebrny lub brązowy w antycznych odcieniach,
  • dodatkowe kolory nałożone ręcznie za pomocą specjalnych emalii.

Projekty wzorów mogą zostać stworzone w technice 2D lub 3D. Pierwsza z nich sprawdza się w przypadku prostych, mało skomplikowanych wzorów i pozwala tworzyć eleganckie i czytelne projekty. Modelowanie trójwymiarowe daje natomiast możliwość zamówienia bardziej skomplikowanych produktów z – bogatą w detale – płaskorzeźbą.

Na specjalne życzenie zamówione medale myśliwskie mogą także zostać umieszczone w eleganckim etui wykonanym z tworzywa sztucznego lub drewna. Do opakowania może trafić także elegancka tabliczka z grawerem.

Sprawdź również:  Wysokiej jakości nagrody dla sportowców
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE