Medale pamiątkowe - naprawdę warto pamiętać!

Pamiątkowy medal – niezależnie od okazji do wręczenia czy jego specyfiki – to przede wszystkim okazja do tego, by zaistnieć we wspomnieniach obdarowanego. Papierowy dyplom wyblaknie; efektowny krążek z niebanalnym grawerem pozostanie na zawsze.

Walka z umykającym bezpowrotnie czasem i jakże cennymi wspomnieniami przybiera różne fronty. Przeszłość utrwalamy na zdjęciach i nagraniach – co jest szczególnie łatwe wraz z coraz wyższej jakości smartfonami. W natłoku multimedialnych możliwości fotografie stały się banałem. Stąd powszechne poszukiwania rozwiązań, które mogą stanowić pamiątki na lata. I to pamiątki w różnym stylu: inne wymagania ma okoliczność rodzinna, inne – firmowa. Inne muszą być założenia takich wspomnieniowych detali w przypadku, gdy pracodawca chce nagrodzić pracowników; inne – gdy okazją jest uroczystość dla setek uczestników. Wspólny mianownik dla oczekiwań wszystkich grup to medale pamiątkowe – tym bardziej, że dziś to nowoczesne odlewy, które kształtem czy kolorystyką mogą wykraczać daleko poza ogólnie przyjęty standard.

Sprawdź również:  Firmowe breloki nie tylko dla pracowników

Czy medale pamiątkowe mogą być uniwersalne?

Odpowiedź jest prosta: bezwzględnie tak. Rozwiązania technologiczne, którymi dysponujemy ułatwiają nam plastyczną kreację właściwie bez ograniczeń. W efekcie każdy pamiątkowy medal poprzedzony odpowiednim zaprojektowaniem staje się rzeczywiście symbolem, przypomnieniem, wyróżnieniem godnym zawieszenia w honorowym miejscu. Oferta takich medali dostępna na rynku to dziś prawdziwa mnogość rozwiązań. W ten sposób pamiątkowe krążki można opracować zarówno pod kątem imprezy sportowej jak i samorządowego jubileuszu czy eventu firmowego dla pracowników.

Pamiątka dla każdego wydarzenia

Przykładowe pamiątkowe medale odlewane z metalu

Owa wszechstronność nie jest nad wyrost. Pamiątkowy medal to okazja do rzeczywistego wyróżnienia laureata. Powoduje, że przy podsumowaniu wydarzenia nagrodzony wychodzi z tłumu uczestników, zostaje obdarzony krążkiem, ma okazję zaistnieć w społeczności. W ten sposób medale są nie tylko sposobem na ciekawe pamiątki, ale i sposobem do wyróżnienia jednej osoby lub szerszego, wyselekcjonowanego grona.

Sprawdź również:  MŚ w kajakarstwie. Świetne występy polskich zawodników w Portugalii

Sprzyja temu różnorodność formatów, w których sprawdzą się medale pamiątkowe. Kojarzą się niezmiennie z zawodami sportowymi jednak dziś nie muszą ograniczać się do rywalizacji. Jubileusz samorządowy, podsumowanie XX-lecia firmy, impreza dla dzieci, aukcja charytatywna, podziękowania dla rodziny – możliwości wykorzystania medali pamiątkowych stały się wręcz nieograniczone.

Na co zwrócić uwagę wybierając medale pamiątkowe?

Pamiątkowe krążki mogą być zarówno małe – o średnicy 50 mm – jak i duże, zbliżające do do granicy 100 mm. Warto zwrócić uwagę również na technikę wykonania – 2D lub 3D – i kwestię jedno- lub wielostronności. Kluczowa jest również kolorystyka.

Wiele firm na rynku udowadnia, że medali pamiątkowych nie można postrzegać już tylko jako typowych brązowych krążków bez cienia fantazji. Dziś ogromną rolę odgrywa swoboda i elastyczność kolorystyczna, co pozwala na ciekawe aranżacje produktów.

Sprawdź również:  Fakty sportowe, które musi znać każdy fan sportu
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE