Monety okolicznościowe - jak wykorzystać je do promocji?

Monety okolicznościowe coraz częściej wykorzystywane są do promocji miejsc. Stanowią świetny nośnik informacji, są poręczne i ładne, a odwiedzający coraz chętniej sięgają po nie podczas wyboru pamiątek.

Czym są monety okolicznościowe?

Monety okolicznościowe to monety, które wybito w związku z jakimś wydarzeniem lub miejscem. Podobnie jak normalne monety, każda moneta okolicznościowa to krążek wybranego stopu, na którym po obu stronach wybito wzory. Poza monetami wydanymi przez NBP, w Polsce nie są one środkiem płatniczym. Stanowią jednak ciekawy gadżet, który świetnie sprawdzi się do promocji.

Promocja miejsc dzięki monetom okolicznościowym

Przykład trzech monet okolicznościowych w różnych kolorach

Monety pamiątkowe to doskonałe narzędzie promocji miejsc. Możliwość niemal dowolnego zagospodarowania zarówno awersu, jak i rewersu monet pozwala im nadać indywidualny charakter, mocno związany z miejscem, z którego pochodzi moneta.

Żetony pamiątkowe coraz częściej pojawiają się więc w miejscach, w których pojawiają się duże ilości odwiedzających. Parki narodowe, rezerwaty, muzea, stadiony i inne atrakcje turystyczne, to najczęstsze punkty, w których można na nie natrafić. Turyści z chęcią po nie sięgają, ponieważ są tanie, poręczne i stanowią ciekawą pamiątkę.

Jednak monety okolicznościowe mogą być narzędziem promocji nie tylko dla atrakcji turystycznych. Skorzystać z nich mogą również inne punkty, w których pojawia się dużo ludzi. Wystawy, lotniska, hotele, a nawet restauracje mogą oferować swoim klientom monety, które upamiętnią i pozostawią dobre wrażenie po wizycie.

Sprawdź również:  Wysokiej jakości nagrody dla sportowców

Monety pamiątkowe – promocja wydarzeń

Przykład wzoru monety okolicznościowej na rewersie

Monety okolicznościowe mogą służyć nie tylko do promocji miejsc, ale też wydarzeń. Jakość monet oraz wartość kolekcjonerska sprawia, że świetnie sprawdzą się jako pamiątka wręczana ich uczestnikom. Monety pamiątkowe to dobre rozwiązanie na wszelkiego rodzaju rocznice, święta i inne wydarzenia z dużą liczbą uczestników. Coraz częściej wybierane są także przez osoby organizujące wydarzenia dla urzędów miast i gmin, innych instytucji państwowych, a także przez organizacje religijne.

Sprawdź również:  Brelok reklamowy - o czym pamiętać przed zamówieniem?

Przede wszystkim prostota

To, co sprawia, że monety okolicznościowe są tak popularne wśród właścicieli punktów turystycznych oraz wśród organizatorów wydarzeń, to prostota tego rozwiązania. Pomimo małej wielkości krążków, na monecie można umieścić sporo informacji oraz grafik. Koszt wykonania również nie jest duży, a w zależności od technik wykonania – odlewanie lub wybijanie – możliwe jest zamówienie małych ilości monet.

Również dystrybucja monet nie stanowi problemu. Monety okolicznościowe nie wymagają bowiem specjalnych opakowań (choć mogą takowe posiadać, np. specjalne kapsle lub etui), dlatego zajmują mało miejsca. Mogą być sprzedawane w sklepie z pamiątkami lub z coraz częściej spotykanych automatów samoobsługowych, które pojawiają się w wielu miejscach.

Wzór monety okolicznościowej, który trafił na rewers

Sprawdź również:  Fakty sportowe, które musi znać każdy fan sportu

Monety okolicznościowe coraz częściej wybierane są jako pamiątka przez turystów lub uczestników wydarzeń jako alternatywa do tradycyjnych gadżetów. Rosnące zainteresowanie oraz coraz większa otwartość firm sprawia, że monety okolicznościowe stale zyskują na popularności. Jeżeli rozważasz zakup pamiątkowych monet dla swojej firmy lub organizowanego przez Ciebie wydarzenia kliknij poniższy przycisk i zapoznaj się z naszą ofertą:

Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE