Statuetki na zamówienie – dlaczego warto?

Czy istnieje nagroda za osiągnięcia, która nie tylko dobrze się kojarzy, ale też jest prestiżowa, uniwersalna i wartościowa? Z pewnością jest ich wiele, a jedną z odpowiedzi na to pytanie mogą być statuetki na zamówienie – unikalne prezenty i pamiątki dla najlepszych lub najbardziej zasłużonych.

Statuetki od zawsze kojarzą się ze zwycięstwem. Już na etapie szkolnym celem wszystkich ambitnych uczniów były medale i statuetki zdobywane na zawodach międzyszkolnych. Nic więc dziwnego, że pozytywne skojarzenia związane ze statuetkami są tak silne. Nie ma nic dziwnego również w tym, że statuetki powszechnie wykorzystywane są w przypadku innych ważnych okazji. Dlaczego warto na nie postawić?

1. Uniwersalność

Choć statuetki kojarzą się przede wszystkim ze sportem – wręczane są najlepszym sportowcom i drużynom, to wykorzystywać można je również w innych dziedzinach. Coraz częściej sięgają po nie firmy, które w ten sposób chcą uczcić rocznice, wyróżnić pracowników lub nagrodzić partnerów biznesowych.

Statuetki wykorzystywane są również przez instytucje i organizacje, które wręczają je m.in. na pamiątkę wydarzeń, za działalność na ich rzecz oraz w innych sytuacjach. Sięgają po nie również przedstawiciele szkół i uczelni, które chcą nimi nagrodzić wyróżniających się uczniów i studentów lub wyróżnić zasłużonych przedstawicieli kadry nauczycielskiej.

Sprawdź również:  Amatorskie biegi narciarskie - sposób na dobrą kondycję i rozrywkę

2. Prestiż

Statuetki z własnym wzorem przygotowane na zamówienie - przykłady

Choć statuetki to symboliczny prezent i w większości przypadków stanowią tylko uzupełnienie, to mogą podnieść prestiż całego zestawu. Przede wszystkim statuetki na zamówienie są dopasowane do okazji. Mogą nie tylko silnie łączyć się z duchem wydarzenia, ale nawiązywać do jego organizatora, daty albo miejsca, w którym się odbywa.

Również samo wykonanie sprawia, że statuetki robią wrażenie na obdarowanych nimi osobach. Ciężki, solidny kamień, precyzyjny odlew z unikalnym wzorem, odpowiedni do okazji kolor, a także grawerowana plakietka. I choć cena statuetek nie jest wysoka, to sprawiają one wrażenie bardzo wartościowych prezentów.

3. Cena

Cena statuetek na zamówienie od zawsze wzbudza przerażenie wśród zainteresowanych. W końcu coś mającego taką wartość dla osób obdarowanych, coś, co dodaje prestiżu każdemu wydarzeniu powinno kosztować bardzo dużo. Czy cena statuetek faktycznie jest wysoka? W przypadku ofert firm takich jak producent odlewów MCC Medale, na ostateczną cenę składa się wiele czynników – m. in. ich liczba, wielkość, technika wykonania i użyte kolory. Warto więc skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy i po prostu wycenić projekt, bo ostateczna cena może być pozytywnym zaskoczeniem.

Sprawdź również:  Medale pamiątkowe - naprawdę warto pamiętać!

Statuetki na zamówienie – jakie są możliwości

Jeżeli zastanawiasz się, czy statuetki na zamówienie mogą być rozwiązaniem na wydarzenie, które organizujesz warto poznać kilka możliwości oferowanych przez odlewnie:

  1. Własny wzór

Jedną z najważniejszych zalet statuetek produkowanych na zamówienie jest możliwość ich personalizacji w dowolny, dostosowany do możliwości produkcyjnych sposób. Końcowy efekt zależy więc od wizji, z którą zgłoszą się Państwo do przedstawicieli firm.

  1. Możliwości kolorystyczne

Przykłady statuetek na zamówienie

Wiemy, że różne okazje wymagają różnych projektów, dlatego poza możliwością stworzenia unikalnego wzoru przewiduje się możliwość wykonania statuetek w różnych kolorach. Po pierwsze – można zdecydować w jakim kolorze zostanie wykonany sam odlew. Po drugie – można wybrać, czy na statuetkach mają pojawić się inne kolory w postaci specjalnych emalii.

  1. Niskie minimum

Odlewnie takie jak MCC Medale wiedzą ile wizerunkowych korzyści może przynieść wręczenie statuetek, dlatego wychodząc na przeciw klientom, oferują ich produkcję w małych nakładach. Produkcja statuetek na zamówienie w wielu przypadkach możliwa jest już od 30 szt., a czasami nawet mniejszej ilości.

Sprawdź również:  Jak znaleźć medale okolicznościowe, które będą piękne i trwałe?
Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE