Trójwymiarowe przypinki – pinsy 3D

Choć klienci sięgają przede wszystkim po klasyczne pinsy wykonane w technice 2D, coraz częściej wśród realizowanych projektów pojawiają się również przypinki trójwymiarowe. Skąd to rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem?

Trójwymiarowe przypinki mogą pełnić tę samą rolę co ich dwuwymiarowe odpowiedniki. Są gadżetem reprezentacyjnym, nadają się na pamiątkę i sprawdzą jako produkt sprzedawany oddzielnie lub dołączany jako gratis. Skoro mogą pełnić taką samą rolę, to właściwie dlaczego nie wybrać tradycyjnych, sprawdzonych rozwiązań?

Czym wyróżniają się trójwymiarowe przypinki?

Tym, czym na pierwszy rzut oka wyróżniają się tego typu pinsy jest technika, w której zostały wykonane. Projekty wykonane są w 3D, dzięki czemu mają one więcej niż dwie płaszczyzny (w tradycyjnych pinsach projekt odwzorowany jest tylko w dwóch – wklęsłej oraz wypukłej). Pozwala to uwzględnić więcej szczegółów, drobnych detali takich jak łuski, pióra, włosy, itp., dzięki czemu końcowe projekty wyróżniają się wysoką dokładnością odwzorowania materiałów, na podstawie, których zostały stworzone.

Sprawdź również:  Branding – jak zbudować świadomość marki?

Czy projekt 3D wyklucza inne możliwości personalizacji?

Emaliowane pinsy 3D - przykładowe emaliowane przypinki w trójwymiarze

Wbrew powszechnemu przekonaniu trójwymiarowe przypinki można dodatkowo spersonalizować. Podobnie jak w przypadku pinsów 2D, również projekty 3D mogą być emaliowane. Choć występują pewne ograniczenia, odpowiednio zaprojektowane przypinki poza trójwymiarowym wzorem mogą wyróżniać się również w ten sposób.

Wybrać można również mocowanie, które posłuży do wpinania pinsów w klapy marynarki i inne materiały. Standardowa szpilka i motylek to nie wszystko. Trójwymiarowe przypinki mogą mieć również agrafkę, czy też solidną śrubę z nakrętką, która umożliwia ich mocowanie do grubszych materiałów – np. skórzanych kamizelek i pasków.

Sprawdź również:  MŚ w kajakarstwie. Świetne występy polskich zawodników w Portugalii

Trójwymiarowe przypinki z drukowanymi karteczkami

Metodzie personalizacji, której warto się przyjrzeć, a która nie wiąże się bezpośrednio z ingerencją w projekt przypinki są drukowane karteczki. Przymocowane do nich przypinki tworzą spójną całość. Umożliwiają one również umieszczenie dodatkowych informacji, które nie zawsze znajdą miejsce w odlewie. Mogą to być adresy stron internetowych, dane kontaktowe, albo historia, która wyjaśni znaczenie danej przypinki.

Jakie projekty najlepiej wychodzą w 3D

Trójwymiarowe pinsy na zamówienie - przykładowe przypinki 3D wykonane na zamówienie u producenta odlewów

W związku z wyższą ceną trójwymiarowej matrycy, wielu klientom nadal polecane jest korzystanie ze sprawdzonych, tradycyjnych rozwiązań – pinsów 2D. Nie każdy projekt nadaje się bowiem do wykonania w 3D. W przypadku prostych wzorów, takich jak logotypy, napisy, kontury lub kształty nieposiadające wielu detali ta pierwsza technika w zupełności wystarczy.

Sprawdź również:  Przypinki reklamowe - subtelna reklama dla firm

Pełnię możliwości 3D widać dopiero w momencie, w którym na projekcie uchwycone mają zostać drobne szczegóły. Warto z niej korzystać w przypadkach, w których projekt ma zawierać np. twarz, wizerunek zwierzęcia, budynek lub inny zaawansowany wzór, którego nie da się uchwycić w 2D.

Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE