Gadżety reklamowe dla dzieci - 5 pomysłów

W dzisiejszych czasach od firm chcących liczyć się na rynku wymagana jest nie tylko najwyższa jakość produktów i usług. Coraz częściej uwagę zwraca się na sposób ich działania, ekologiczne podejście, czy też proaktywne podejście do klientów. 

Jedną z grup, o których często się zapomina są dzieci i młodzież. Choć w chwili obecnej faktycznie ich wartość może nie mieć dla nas znaczenia, firmy nie biorą pod uwagę przyszłości. Po pierwsze – każde dziecko kiedyś dorośnie, więc już na tym etapie warto zadbać o pozytywne skojarzenia z reprezentowaną marką. Po drugie, bardzo często dzieci mają wpływ na decyzje swoich rodziców. Firmy, które to rozumieją i nie pomijają dzieci w swoich działaniach mogą liczyć nie tylko na przyszłe, ale i teraźniejsze korzyści.

W ofercie firm produkujących gadżety znajduje się wiele produktów, które w zależności od sytuacji mogą być wykorzystane jako gadżety reklamowe dla dzieci.

Medale dla dzieci

Medale sportowe dla dzieci - kilka przykładów medali na zawody dla najmłodszych

Medale to podstawowy gadżet reklamowy dla dzieci. Mogą być to medale sportowe – z szarfą, wręczane za sportową rywalizację, jak i medale pamiątkowe. Wybór zależy od sytuacji, w której mają być one wykorzystywane. W przypadku wydarzeń sportowych – zarówno tych organizowanych specjalnie dla dzieci, jak i tych, w których rywalizacja najmłodszych jest tylko dodatkiem do zmagań dorosłych medale sportowe są naturalnym wyborem.

Sprawdź również:  Nagradzać czy karać dziecko - co mówią badania?

Pamiątkowa wersja medali – bez szarfy, najczęściej umieszczanych w etui lub innym opakowaniu sprawdzi się natomiast w innych sytuacjach. Mogą być one wręczane np. dzielnym pacjentom w gabinetach dentystycznych, uczestnikom gier terenowych, konkursów na wiedzę, itp.

Breloki firmowe

Breloki reklamowe dla dzieci - przykłady breloczków

Metalowe breloczki, to nadal jeden z czołowych produktów wybieranych jako gadżet. W przypadku chęci wykorzystania go do działań skierowanych w kierunku dzieci trzeba pamiętać, żeby jego wzór był dla nich atrakcyjny. W odróżnieniu od dorosłych, najmłodsi nie zadowolą się prostym brelokiem z logo lub nazwą firmy. Rozdawane dzieciom – np. gdy towarzyszom swoim rodzicom w trakcie odwiedzin w placówce – breloczki powinny więc być kolorowe, przedstawiać jakieś postaci lub nawiązywać do bohaterów znanych im z popkultury.

Pinsy

Pinsy reklamowe dla dzieci przypięte do karteczek z nadrukiem

Metalowe pinsy, podobnie jak breloczki mogą służyć do działań kierowanych zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. W ich przypadku również ważne jest to, żeby charakteryzowały się atrakcyjnym dla najmłodszych, kolorowym wzorem. Tym, co może dodatkowo zwiększyć ich zainteresowanie tego typu gadżetem są karteczki, do których przyczepione mogą zostać pinsy. Tekst wyjaśniający historię – np. odwzorowanego na pinsie bohatera marki to tylko jedna z opcji, które można na nich umieścić. Dobrym pomysłem na zwrócenie uwagi na nasze gadżety reklamowe dla dzieci jest także tworzenie serii różnych wzorów i wręczanie ich – np. za kolejne wizyty w naszej firmie.

Sprawdź również:  Gadżety na każdą uroczystość

Monety okolicznościowe

Monety reklamowe dla dzieci i młodzieży - przykładowe produkty

Kolejnym gadżetem reklamowym dla dzieci są monety okolicznościowe. Mnogość zastosowań sprawia, że sprawdzą się one w wielu sytuacjach – zarówno jako pamiątka, czy też nagroda, jak i jako “firmowa waluta”, którą można wymienić np. na upominki w zorganizowanym na tę okazję sklepiku.

Statuetki

Podobnie jak medale, tak i statuetki mogą być wykorzystywane, zarówno jako nagrody sportowe, jak i w innych okolicznościach. W przypadku organizowania zawodów dla dzieci statuetki dla najlepszych uczestników mogą być dodatkowo personalizowane – mieć grawerowaną tabliczkę z miejscem zajętym przez młodego zawodnika, czy też z jego imieniem. Taka statuetka będzie dla dziecka, jak i jego rodziców niewątpliwym powodem do dumy. Statuetki mogą sprawdzić się również w innych sytuacjach, w których chcemy wyróżnić dzieci – konkursach wiedzy, konkursach plastycznych i innego rodzaju zmaganiach.

Jak wybrać gadżety reklamowe dla dzieci

Przedstawione produkty sprawdzą się doskonale jako gadżety reklamowe dla dzieci. Jak jednak wybrać rozwiązanie dla siebie?

Przede wszystkim, podstawowym kryterium powinna być sytuacja, w której będą one wręczane. W przypadku wydarzeń, które kierujemy specjalnie do dzieci, a ich rodzice tylko im towarzyszą, a więc w przypadku wszelkiego rodzaju konkursów, zmagań i innych wydarzeń zawierających element rywalizacji warto sięgnąć po gadżety o stosunkowo dużej wartości – medale sportowe, okolicznościowe i statuetki.

Sprawdź również:  Medale okolicznościowe – niebanalne kolekcjonerstwo

W przypadkach, w których to dzieci towarzyszą rodzicom, nie są głównym odbiorcą naszych działań, ale mimo wszystko chcemy wywrzeć dobre wrażenie wręczając im drobny upominek dobrym wyborem będą pinsy, monety okolicznościowe oraz breloczki, które z pewnością wywołają uśmiech i pozostawią przyjemne wspomnienia z kontaktu z naszą marką.

Krakowski Historyk
© Copyright TEST WIEDZY O KRAKOWIE